Na początku tego roku, Krzysztof Okła postanowił, wraz z dwunastką swoich najlepszych koni, przeprowadzić się na kilka miesięcy do położonej pod Amsterdamem stajni, by startować w międzynarodowych zawodach, doskonalić swoje umiejętności i nawiązywać nowe kontakty branżowe. Pierwsze tygodnie wyjazdu pokazały, że plan ten okazał się dużym sukcesem.

W marcu i kwietniu startowaliśmy na turniejach  CSI2** w Lier (Belgia) i Kronenberg (Holandia). Zawody Grand Prix CSI2** Kronenberg wyjątkowo zapadną nam w pamięć, gdyż nie tylko wiązały się z powrotem do startów Chacitola, podstawowego konia p. Okły, lecz również zajęciem szóstego miejsca na najnowszym koniu w naszej stajni – dwunastoletnim wałachu Captain, należącym do Zuzanny Gowin.

Przejazdy obu koni można obejrzeć na poniższych filmach:

Przejazd Chacitola na Grand Prix CSI** Kronenberg

Przejazd Captaina na Grand Prix CSI** Kronenberg

Oprócz tego, dwa z naszych koni – dwunastoletni wałach Clearville i dziesięcioletni wałach Chicharito Blue – opuściły stajnię i wyleciały do swojego nowego domu w USA. Z dumą obserwować będziemy dalszy przebieg kariery Chicharito Blue, gdyż koń będzie teraz dosiadany przez złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Willa Simpsona.